One Skirt Cleanup
One Skirt CleanupOne Skirt Cleanup
matneyreed@gmail.com
719.966.9103

Vergi, Harç ve Cezalar

Vergi, Harç ve Cezalar

Yeşilay’ın desteğiyle yürütülen “Yeniden Hayata Tutunmaya Var Mısın? ” projesi çerçevesinde Çorlu AMATEM’de tedavi gören bağımlı bireylerin sosyal uyu… Uluslararası Uyuşturucu Politikaları ve Halk Sağlığı Sempozyumu, 26 Kasım 2018 Pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açılı… Anadolu Yayıncılar Derneği(AYD) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen “Anadolu Medya Ödülleri” töreninde Yeşilay, Yılın Sivil Toplum Örgütü Seçildi…. Yeşilay’ın bu yıl ‘Uyuşturucu Madde Bağımlılığı’ ana temasıyla düzenlediği, Sağlıklı Fikirler Kısa Film Senaryo Yarışması’nın sonuçları açıklandı…. Yeşilay’ın geleneksel olarak düzenlediği Yeşilay Bisiklet Turu bu yıl 9. 50 Şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecek turda binlerce k… Türkiye’nin en büyük online istihdam platformu Kariyer.net’in her yıl Türkiye’nin en prestijli ve köklü insan kaynaklarını ödüllendirdiği 18.

  • Düzenlenen Uluslararası Bağımlılık Bilimleri Kongresi 9-11 Eylül tarihlerinde İran’ın başkenti Tahran’da gerç…
  • Kuruluş yıl dönümünü ve Yeşilay Haftası’nı kutladı….
  • 1-7 Mart Yeşilay Haftası kapsamında Yeşilay Yalova Şubesi ildeki okullarda bağımlılıkla mücadele konferansları düzenledi.
  • Yeşilay, 104 Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile bağımlılıklarla mücadelesini sürdürüyor…

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye Uyuşturucu Raporu’nda korkunç bir gerçeği gözler önüne serdi. Raporda, uyuşturucudan ölüm bir önceki yıla oranla 4 k… Yeşilay’ın desteklediği Kısa Film Senaryo Yarışması sonuçlandı. “Uyuşturucu ve Farkındalık” konulu en iyi senaryoların seçildiği yarışmada birinciliğ… 2015 Genç Yeşilay Mali Destek Programı kapsamında başvuran projelerin değerlendirme süreci tamamlanmış bulunmaktadır…. 2015 Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında iki aşamalı olarak açıklanan teklif çağrısının ön değerlendirme süreci tamamlandı….

Somut olayda, taraflar arasında işçi ve işveren ilişkisi bulunmamaktadır. Davaya konu istem, davacı tarafından 4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Hakkında Kanun’un 21/3. 4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu’nun 20 /son maddesi, idari para cezalarının genel esaslara göre tahsil edileceğini düzenlemiştir. İdari para cezasına ilişkin genel hükümler 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nda yer almaktadır. SGK’nın verdiği idari para cezalarına karşı doğrudan mahkemeye dava açmak mümkün değildir.

Yeşilay Dergisi Kasım sayısında çocuk, aile ve okul eğitimi konusunda kapsamlı bir araştırmaya yer verdi. Sevilen oyuncu İpek Karapınar, teknoloji bağımlılığından korunmak için telefon detoksu yapıyor. Karapınar, eve girdiğinde telefonundan uzak durduğunu… Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır ve beraberindeki heyet Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u makamında ziyaret etti…. Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır ve beraberindeki heyet Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu makamında ziyaret etti…. Yeşilay Diyarbakır Şubesi eğitim çalışmaları kapsamında TÜRGEV’e bağlı yükseköğrenim yurdundaki öğrencilerle buluştu…. Yeşilay Diyarbakır Şubesi Başkanı Yahya Öger ve beraberindeki heyet, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy’u makamında ziyaret etti…. Dr. Hakan Hakkı Taşkapu ve yönetim kurulu üyeleri Yeşilay Haftası ve Cemiyetin kuruluş günü münasebetiyle Vali M… Yeşilay’ın tüm Türkiye’de başlatmış olduğu Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) şubeler vasıtasıyla yaygınlaşmaya devam ediyor…. Uzmanlar sigara kullanımını caydırmak amacıyla önerilen düz paket uygulamasının Türkiye’de de zorunlu hale gelmesi gerektiğini savunuyor. Yeşilay Mardin Şubesi ve Artuklu Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü birlikteliğinde üniversite öğrencileri arasında münazara programı düzenlendi…. Obezite hastalarının, tedavi sonrası psikolojik olarak alkol, sigara ve kumar gibi arayışlara yöneldiği ortaya çıktı.

Bursa Gönüllü Kuruluşlar Platformu üyeleri, Yeşilay’ın ev sahipliğinde madde bağımlılığıyla mücadele için bir araya geldi…. Vodafone İstanbul Maratonu, 13 Kasım Pazar günü, ‘15 Temmuz Şehitleri’ temasıyla gerçekleşiyor. Bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşamı destekleme… Heyecanı, dinamikliği, iyiliği, topluma hizmeti ilk günkü gibi! Her yılı bir tarih, her günü büyük bir dokunuş, her a… Eskişehir Ticaret Odası (ETO) sigara ile mücadele için başlattığı çalışma kapsamında sigarayı bırakmak isteyen personeline ilaç desteği sağlıyor. Yeşilay, bağımlılıklar alanında çalışma yapacak yüksek lisans ve doktora öğrencileri için açmış olduğu bursu kazanan öğrencilerle bir araya geldi…. Sigara yasağını ihlal ettiği için uyaran şoförü darp eden yolcuya hapis cezası geldi. Yeşilay, halk sağlığı savunuculuğu adına bu davanın takipçisi o… Yaşını kutlayan Türkiye’nin en eski sivil toplum örgütü Yeşilay, 1925 yılından bu yana kesintisiz olarak yayımlanan Yeşilay Dergisi’nin 10… Yaşını kutlayan Türkiye’nin en eski sivil toplum örgütü Yeşilay, Anneler Günü dolayısıyla 13 Mayıs’ta Yeşilay Kadın Komisyonunun ev sahipl… 1969 – 1980 yılları arasında yayımlanan Türkiye’nin en eski çocuk dergilerinden biri olan Mavi Kırlangıç, yeniden yayımlanmaya başlandı.

Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması sonuçlandı… Gençlerin bağımlılıklara karşı bilinçlendirilmesi amacıyla Yeşilay tarafından düzenlenen 8. Yeşilay, bağımlılıkla mücadele ağına bir şube daha katarak çalışmalarına devam ediyor. Yeşilay Şırnak Şubesi gerçekleştirilen programla açıldı…. Yeşilay, son yıllardaki en büyük atılımını yaparak, telefonda danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Uzman psikologlar alkol ve uyuşturucu madde bağıml… Yeşilay Akademi, Türkiye’de bağımlılıkla mücadele alanında çalışmak isteyen … Yeşilay ve SESRIC, bağımlılıkla mücadelede güçlerini birleştirdi. Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, bağımlılıkla mücadelede dünyaya örn…

Yeşilay, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını Üsküdar Meydanında kutladı. Meydanda sahne kuran Yeşilay, “söz sırası gençlerde” diyerek gençlerden bağım… Yeşilay, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü’nde Şişli Cevahir AVM önünde düzenleyeceği etkinlikle, sigaranın tehlikelerine dikkat çekiyor. Yeşilay’ın Gençlik Mali Destek Programı desteği ile Şanlıurfa’da yürütülen “Maddesiz Hayat; Ohh Ne Rahat” projesi faaliyetlerine devam ediyor. Uyuşturucu kullanımının gün geçtikçe arttığı günümüzde, toplum içinde risk giderek artıyor. 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla M… Yeşilay Şanlıurfa Şubesi iftar geleneğini bu yıl da devam ettirdi. Karaköprü Belediyesi’nin de destek verdiği iftar yemeğine STK temsilcileri ve bağı… Sırada oldugu raporu değerlendiren Ömer Evsen, bu bağımlılıktan arınmamız gerektiğinin altını çizdi…. Bursa Yeşilay Şube Başkanı Raci Arvas yasak saatlerde alkollü içki satışlarındaki denetimsizliğe dikkatleri çekti. Dr. Kemal Tekden, Yeşilay Kayseri Şube Başkanı Mehmet Adıgüzel ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti…. Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk ve Yeşilay Genel Sekreteri Av.

Yeşilay’ın Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında çeşitli üniversitelerden 200 kişiye verdiği “Akran Eğitimleri” tamamlandı. Yeşilay İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ tarafından organize edilen İstanbul Çocuk Maratonunda yer aldı. Her hafta Perşembe ve Cumartesi günleri “Savunuyorum” programı TRT Okul’da seyircisiyle buluşuyor…. Türkiye’de yaklaşık 16 milyon erişkin sigara kullanıyor ve günde yaklaşık 13 bin kişi sigaraya bağlı bir hastalıktan dolayı hayatını kaybediyor. Huzur, barış, adalet, kardeşlik ve paylaşma ayı olan Ramazan’a kavuşmuş bulunuyoruz. Bu rahmet ayının manevi atmosferi önemli bir toplumsal yaramıza … Yeşilay’ın Milli Eğitim Bakanlığıyla birlikte gerçekleştirdiği Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı’nın (TBM) Konya ayağı da hayata geçti….

Görünüşü, hareketi, dumanı ile sigarayı taklit etmek üzere tasarlanan elektronik sigara, dünyada her geçen gün daha da yaygınlaşıyor. Yeşilay, bağımlıklarla mücadelesini uluslararası alanda da sürdürmeye devam ediyor. Karikatürist Raşit Yakalı tarafından Mavi Kırlangıç okurları için düzenlenen karikatür atölyesi etkinlikleri Türkiye’yi dolaşmaya devam ediyor…. Kez düzenlediği “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması”na rekor sayıda başvuru yapıldı. Yeşilay, sağlıklı yaşam konusunda uzman isimleri canlı yayınlarla evinize getiriyor…. Tütün ürünleri kullanımı dünyada her yıl 8 milyon insanın ölümüne yol açıyor… Yeşilay, ergenlerin verecekleri kararların hayatlarını nasıl etkileyebileceğini göstermek adına “Hayat Seçimlerden İbaret, Kendi Hikayeni Seç” sloga… 100’üncü yaşını kutlayan Yeşilay, yeni web bahsegel giriş adresi ile 2 ödül programından 3 ödül birden kazandı…. Yeşilay’ın bu yıl 5’inci kez düzenlediği “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması” için başvurular başladı…

Previous Post
Newer Post

Leave A Comment